İmplant ( Yapay Diş Kökü )

İmplantoloji

Diş çürüğü veya kaybı nedeniyle yapılması gereken tüm protetik tedavilerin amacı, doğal dişleri mümkün olduğunca taklit etmektir.

Ağızdaki diş sayısı azaldıkça bu amaca ulaşmak da zorlaşır.

Ayrıca uzun bir süre geçtikten sonra yumuşak dokuda ve kemikte meydana gelen değişikler fonksiyonu kusursuz bir şekilde sağlamayı imkansızlaştırır.

Protez ağıza uymaz hale gelir,tutuculuğunu artık kaybetmiştir.Bu gibi durumlarda modern bir diş hekimliği uygulaması olan İMPLANT teknolojisinden faydalanılabilir.


İmplant Tedavisi Başlangıç Prosedürleri

Tedavi planlaması,çoğunlukla operasyon öncesi yapılan düzenlemeyi kapsar. Diş hekiminiz öncelikle bütün diş ve diş etlerini kontrol eder; periodontal (diş eti) problemlei, çürük gibi tedavileri implantla ilgili işlemlere başlamadan önce giderir. Eğer genel sağlık problemleriniz varsa veya ilaç kullanıyorsanız doktorunuzla konsültasyon gerekebilir.

Ayrıca bir implant operasyonu yapmadan önce muylaka detaylı anamnez, panaromik röntgen, çeşitli testler (alerji, pıhtılaşma vs.) istenmelidir.

Gerekli görülen durumlarda ise bilgisayarlı tomografi de istenmektedir.

İmplant Tedavi Planlamaları

İmplantların tam,bölümlü ve tek diş eksiklikleri olmak üzere üç ana endikasyon grubu vardır. Uygulanacak implant sayısı bu üç endikasyona göre belirlenir.

  • Tek diş eksiklikleri
  • Kısmi diş eksiklikleri
  • Total diş eksikleri

 

——————————————————————–

Diğer İmplant Konuları 

– Ortodontik İmplantlar  >>>

– Tek Aşamalı İmplant Nedir  >>>

– İmplant Fiyatları >>>

– Kişiye Özel İmplant >>>

– İmplant Destekli Protezler  >>>

– İmplant Nedir >>>

– İmplant Tedavisi Aşamaları >>>

– İmplant Hakkında Sıkça Sorulanlar >>>

——————————————————————–

D_Geri